29 | 01 | 2020

Цікаві і привабливі водні об'єкти Сокальщини

 


Освячення джерела в селі Велике на території Поторицької сільської ради Сокальського району

                           

                           

 

 


Джерело   «Капличка  Божої  Матері»

в   с. Стаївка   на території

Корчівської   сільської   ради

 

На  території  Сокальського району серед  водних об’єктів  особливо цікавим  і  привабливим є джерело «Капличка  Божої  Матері» в с. Стаївка на території Корчівської сільської ради. Джерело знаходиться  в  басейні  річки  Західний  Буг  (р. Солокія).  Біля  джерела  проходять   богослужіння  та  проводиться  освячення  води.

Щороку,  28 серпня,  у свято  Успіння  Пресвятої  Богородиці, на території розділених державними кордонами польського села Корчмин, Люблінське воєводство,  Томашівський повіт (Республіка Польща) та українського села Стаївка, Львівська область, Сокальський  район на тимчасовому міжнародному  пункті пропуску  «Стаївка-Корчмин», проходять Європейські Дні  Добросусідства.

В рамках даного заходу відбувається молитовна проща до чудотворного джерела у місці явлення Матері Божої. Проща в Корчмині має  вікову  історію.  Мешканці  навколишніх  регіонів  приходили до цього місця на молитву аж до 1951 року, поки  село не розділив українсько - польський кордон. Церква опинилася на польському боці на відстані 500 метрів від кордону, а каплиця з чудодійним джерелом на українській стороні  на  відстані   20 метрів. 

За часів радянської влади капличка була знищена. Але після здобуття Україною незалежності місцева громада відновила капличку та   давню  традицію  і  регулярно  проводить  богослужіння  біля  чудодійного джерела за участі представників українських та польських релігійних    спільнот з молитвою за мир та спокій для України, а також добросусідські стосунки між народами.

За переказами місцевих старожилів Матір Божа з’явилася на початку ХІХ століття на  дереві дівчинці, що пасла корови,  на  тому місці, яке колись було частиною  с. Корчмина. Тут  утворилося  цілюще джерело, яке  допомогло  багатьом  людям  зцілитися.  Тоді  місцеві  мешканці звели  на  цьому місці  капличку.  Щороку  біля  каплички  Божої  Матері  проходять богослужіння та освячення води за  участю українського  та  польського  духовенства.

Кожен, хто приходить сюди, прагне отримати благословення Божої  Матері.  Жива  вода  після  благословення  оздоровлює кожну  людину і кожна людина,   яка б  у  неї  не була  потреба, чи то духовна   чи   тілесна,  отримає   благодать  Богородиці.