16 | 01 | 2019

Всесвітній день водно-болотних угідь

 

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь      

 Всесвітній день водно-болотних угідь був запроваджений 2 лютого 1971 року. Саме цього дня була прийнята Конвенція про водно-болотні угіддя (відома під назвою Рамсарська конвенція, за назвою міста заснування - Рамсар, що в Ірані). Вона стосується угідь, які мають міжнародне значення як середовище існування водоплавних птахів. Україна поновила своє членство в конвенції у 1996 році та входить в число 169 країн - Договірних Сторін Конвенції.
     Загалом Україна має досить
значні водно-болотні угіддя. 4% її території вкриті поверхневими водами (річками, озерами, водосховищами, ставами тощо), а відкриті заболочені землі складають 1,6%. Україна має великі морські акваторії, які відіграють надзвичайно важливу екологічну роль, зокрема під час міграцій птахів. Питання охорони, використання та відтворення водно-болотних екосистем регулюються Законом України “Про охорону навколишнього природного середовища” та «Водним кодексом України».
    Секретаріат Рамсарської конвенції визначив лозунг для 2016 року: «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього – стале джерело засобів для існування».
Основною ідеєю цього лозунгу є підкреслення важливості екосистем водно-болотних угідь, як джерела основних засобів для існування та забезпечення добробуту людей.

 

Більш детальна інформація про Всесвітній день водно-болотних угідь  на сайті за посиланням www.worldwetlandsday.org.