14 | 12 | 2019
Main Menu

Міжнародний день Землі

 


 

Міжнародний день Землі

        Вперше Міжнародний день Землі було проведено 22 квітня у 1972 році, щоби привернути  увагу до важливості збереження  самої  планети.  В  Україні свято вшанування Землі почали проводити уже після проголошення незалежності, у 1992 році. Земля – це величезний дар, ресурси якого неможливо використовувати вічно, саме тому слід піклуватися про оточуюче нас середовище. Це - свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа,  свято  чистої  Води,  Землі  й  Повітря.

                  Цікавою є історія походження цього свята. Вона пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска, який наприкінці ХІХ століття, переїхавши до цього штату, звернув увагу на те, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубували для будівництва житлових будинків та їх опалення. Джон Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, з посадкою дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн. дерев. Після цього у 1882 році 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева, поки його не перейменували в День Землі у 1972 році.

                   Для забезпечення істотного поліпшення стану довкілля, поєднання зусиль державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, установ, широких верств населення у вирішенні екологічних проблем, відродження традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища в країні щороку у березні – травні  проводять заходи з озеленення та благоустрою територій. Під час проведення Дня Землі активісти у різних містах України займаються посадкою дерев, а також прибирають сміття у паркових зонах, щоб зробити довкілля чистішим.

                  Зараз планета потребує серйозної допомоги, адже щодня зникають різні види тварин, забруднюються моря та знищуються ліси, є  величезні викиди шкідливих речовин в атмосферу, тощо. Саме тому у всьому світі є свята, які покликані привернути увагу до важливих проблем сьогодення, пов’язаних з навколишнім середовищем.             

                   День Землі  -   це день нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожен з нас має можливість замислитися,  а  що  ми  можемо  зробити для порятунку  нашої  планети. Важливий крок на цьому шляху - дбайливе ставлення до природи, навколишнього природного середовища.

                   Працівники  Сокальського  управління водного господарства також активно долучаються до екологічних природоохоронних акцій, проводять оздоровлення водних об’єктів, упорядковують території,  садять  дерева  і  кущі.