29 | 01 | 2020

Статті та публікації

 

 

 

 


2019 рік


 

 

 

2 червня - День працівників

водного господарства

        Щорічно  в  першу  неділю  червня  в  Україні відзначається  День працівників  водного  господарства. Україна  нерівномірно  забезпечена водними  ресурсами,  і  що  за  оцінкою  ООН  належить  до  малозабезпечених водою країн світу. Наші території одночасно потерпають як від підтоплень,   що ми  зараз  і  спостерігаємо,  так  і  від  сезонних  посух. Проблему сталого використання водних ресурсів проголошено як одну з найактуальніших у світі, від  розв’язання  якої  залежить  добробут  та  життєзабезпечення  населення.             

          Пріоритетним  для  галузі  є  впровадження  інтегрованого  управління водними ресурсами на основі європейських стандартів у рамках продовження процесу  впровадження  басейнового  принципу  управління  в  українському водному секторі. Вже зроблено перші кроки у розбудові сучасного моніторингу поверхневих  вод, постійно  проводяться  екоініціативи  з  метою  формування екологічної свідомості у суспільстві.  Робота  водогосподарників  націлена на досягнення  доброго   стану  українських  водойм.    

         Реалізацію  державної  політики  у  галузі  водного  господарства  на   території  району  здійснює   Сокальське  управління  водного  господарства.   Управління  водними   ресурсами  в  сучасних  умовах - це  сьогодні головне завдання  водників.  Робота  колективу управління направлена  на виконання заходів  з  покращення  екологічного стану водних  ресурсів  та  захисту населених  пунктів  від  шкідливої  дії  вод.  Наші  працівники беруть  активну участь  та  проводять  екологічні  акції.  Управлінням    постійно  проводиться інформаційно-просвітницька робота серед населення щодо водноекологічних проблем. Тільки спільні рішення  і  дії  разом  з  територіальними  громадами  забезпечать  досягнення  доброго  стану  вод,  адже  чисті  водойми    наша  спільна  справа  та  майбутнє  наших  дітей.

 


2016 рік


 

СВЯТКОВІ ПОДІЇ
 
 

У водогосподарників Сокальського району професійне свято

Стаття з випуску № 47-49 від 2016-06-01
 

Професійне свято - це нагода не тільки підсумувати зроблене і накреслити плани на майбутнє. Це ще й привід згадати свою історію, яка у водогосподарників Сокальського району дуже багата.

Більш, як за 35 років діяльності управління відбулося його становлення, були як виробничі досягнення, так і окремі невдачі, але колектив завжди знав, що його праця потрібна людям і державі. Робота управління нині спрямована на реалізацію державної політики в галузі водного господарства  експлуатацію міжгосподарських осушувальних систем, утримання їх у робочому стані, виконання ремонтнодоглядових робіт, управління і контролю за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів.

Управління тісно співпрацює з місцевими органами самоврядування та органами виконавчої влади з питань, пов'язаних з дотриманням вимог водного законодавства на землях водного фонду та меліорованих землях Сокальського району, захисту населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод. Управління є виконавцем районної програми "Захист сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення". Пріоритетним напрямком роботи Сокальського управління водного господарства є позабюджетна діяльність. Значна частина зароблених коштів спрямовується на утримання основних меліоративних фондів та на покриття дефіциту бюджетного фінансування. Наявність власних коштів дає можливість покращувати естетичний вигляд водогосподарських об'єктів і виробничої бази, а також умови праці та виробничого побуту. Проводимо комплекс ремонтноексплуатаційних робіт для забезпечення стабільної роботи державної осушувальної мережі.

Працівники управління постійно ведуть догляд за водними об'єктами, захисними дамбами, гідротехнічними спорудами, які знаходяться на нашому балансі. І ще одне важливе питання, яке вимагає постійної уваги нашого управління  це відновлення природних джерел. Так, уже впорядковано десять водних джерел. Управління постійно проводить обстеження водних об'єктів та прибережних захисних смуг щодо дотримання вимог водного законодавства.

Значна увага надається і роботі з громадськістю, особливо з молоддю, щодо виховання дбайливого ставлення до водних ресурсів. Колектив управління бере активну участь в природоохоронних акціях, зокрема, "День довкілля", "День води", "Дерева Миру", "Зробимо Україну чистою", "До чистих джерел" та ін.

Необхідність та важливість нашої копіткої, цілеспрямованої роботи доводимо щоденними справами, напруженою працею кожного члена колективу, в якому 124 кваліфікованих фахівців, у тому числі 34 працівники інженернотехнічного персоналу, 90 робітників різних професій. Нині в управлінні 30 працівників віком до 35 років.

Неоціненне значення для виховання молодих спеціалістів має приклад старшого покоління, тих, хто завдяки високому професіоналізму, примножував значні досягнення рідного колективу. Ці люди  наша історія, їх думки, надії живуть серед нас. Особлива подяка за роботу нашим ветеранам, які нині перебувають на заслуженому відпочинку. Це Б. В. Фітковський, І. П. Климчук, Б. Р. Джугало, Л. Г. Гурін, М. В. Трачук.

У переддень професійного свята варто відзначити таких працівників, які внесли вагомий внесок у здобутки управління трактористимашиністи управління А. І. Форись, П. М. Фарисей, І. А. Мединський, Б. М. Матвіїв, водії Р. С. Саганський, В. І. Климчук, В. В. Гарасимчук, працівники ремонтномеханічної майстерні А. В. Кальмук, В. А. Микульський, В. В. Ізотов, оглядачі ГТО •Б. М. Гаврилів, М. М. Васютяк, Ю. О. Кожушко, А. А. Зінечко, І. М. Гнатів, М. Б. Юрочко та багато інших.

Василь НОВОСАД,
начальник Сокальського управління водного господарства.

 


З сайту телеканалу ZIK 

вівторок, 9 лютого, 2016, 10:00 Львів  

На Сокальщині запобігають ймовірним паводкам

На Сокальщині запобігають ймовірним паводкам

У березні-квітні цього року Сокальське управління водного господарства (Львівщина) проведе невідкладні роботи із запобіганню паводків у селах Сілець (підсипка дамби та насипів) та Добрячин (влаштування насипу).

Про це повідомив сьогодні, 9 лютого, власкор IA ZIK з посиланням на дані Сокальської РДА.

Таким чином на Сокальщині планують захистити від підтоплення 70 домогосподарств.

 Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/02/09/na_sokalshchyni_zapobigayut_ymovirnym_pavodkam_670573


Стаття з випуску № 19-20 від 2016-03-03

Бюджет району виконано на 102,4%

Голова Сокальської РДА Олег Пелих провів нараду за участю керівників установ і організацій району. Розглянуто питання про виконання районного бюджету; інвентаризацію водних об’єктів, розташованих на території району, та правовстановлюючих документів на користування ними; проведення інформаційної кампанії щодо недопущення спалювання сухої трави;прийняття райдержадміністрацією повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухомість та бізнесу тощо. 

Керівники прозвітували про виконану роботу та про основні проблемні питання. Начальник фінансового управління РДА Галина Леонова зазначила, що, станом на 29 лютого, бюджет району виконано на 102,4%, а районний – на 94,9%. За підсумками наради очільник РДА доручив управлінню водного господарства провести інвентаризацію ставків, розташованих на території району, та правовстановлюючих документів на користування ними.


З статті,  випуск № 5-6 від 2016-01-14

Про районний бюджет на 2016 рік

 У 2016 році на програму захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення заплановано кошти в сумі 300,0 тис. грн.

На програму створення, накопичення та використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їхніх наслідків передбачено 107,6 тис. грн.

 

З статті,  випуск № 5-6 від 2016-01-14

Затверджено загальнорайонні програми та бюджет

12 січня продовжила роботу третя сесія сьомого скликання районної ради. На ній затвердили такі районні програми:

– Програму захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення (доп. начальник управління агропромислового розвитку РДА Ігор Шайнога).

– Програму протипожежного захисту торфовищ на період 2016-2021 рр. (доп. начальник управління водного господарства Василь Новосад). 


2015 рік 


 

Стаття з випуску № 95-96 від 2015-11-26

Стартував щорічний Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел»

28 жовтня 2015 року за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України стартував щорічний Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел».

Конкурс має на меті розширення в суспільстві практичної природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, водойм і річок України, раціональне використання водних ресурсів, виховання дбайливого ставлення населення до них.

До участі у конкурсі запрошуються всі небайдужі. Це можуть бути місцеві ради, місцеві державні адміністрації, земле і водокористувачі, установи та підприємства усіх форм власності, навчальні заклади, засоби масової інформації, громадські організації, окремі громадяни, які надіслали до конкурсної комісії відповідно оформлені матеріали з підсумками своєї діяльності у сфері охорони та оздоровлення водних об’єктів. Прийом робіт триває до 1 грудня. Переможці будуть нагороджені цінними призами.

В районі нараховується 38 джерел, які потребують нашої уваги та догляду. Місцеві громади все активніше залучаються до упорядкування водних об’єктів в своїх населених пунктах. Найбільш доглянуті джерела на території Мурованської (джерело «Панна»), Савчинської (с. Гута), Сілецької (с. Сілець), Хоробрівської (с. Ниновичі), Двірцівської (джерело «Капличка Божої Матері») та Хлівчанської (джерело «Вишенька») сільських рад.

Працівники Сокальського управління водного господарства також активно долучаються до оздоровлення водних об’єктів району, протягом року нами упорядковано 10 джерел. Щорічно інвентаризуються нові джерела, хоча є ще дуже багато не облікованих. Робота управління в цьому напрямку продовжується.

Проведення розчистки та благоустрою джерел сприятиме збереженню водних ресурсів для майбутніх поколінь.

Більш детальна інформація про конкурс на сайті Мінприроди України за посиланням: http:// menr.gov.ua/index.php/public/джерела

Наталія ВОЗНА, провідний інженергідротехнік Сокальського управління водного господарства.


 

Стаття з випуску № 25-26 від 2015-03-26 

Безцінне багатство Сокальщини! 

Уже традиційно, 22 березня, ми відзначили Всесвітній день води, який у 2015-ому проходить під гаслом «Вода і сталий розвиток», адже питання водозабезпечення дуже актуальне для всього людства. Кожен з нас повинен замислитись, що є для нього вода.

Реалізацію державної політики з питань водного господарства в галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів на території району забезпечує Сокальське управління водного господарства. Управління проводить догляд за водними об'єктами, які знаходяться на його балансі, а це – 705,7 км меліоративних каналів та 183,1 км водоприймачів, з них – 229,1 км річок. Наші працівники обстежують річки, ставки, прибережні смуги на території району, інвентаризують та упорядковують джерела.

Без води немає життя, але вода може бути і небезпечною, тому необхідно вчасно вживати заходів для попередження її шкідливої дії. Цьогоріч прогнозується засушливий весняний період, що дає надію на спокійну весну без підтоплень населених пунктів. Але розслаблятися не можна, бо в засушливий період дуже велика небезпека загоряння торф'яників. І наше управління працює в цьому напрямку, щоб акумулювати воду для запобігання торфопожеж. На території Белзької міської ради в лютому вже виникли торф’яні пожежі. З метою їх ліквідації управління влаштовувало тимчасові земляні перемички, регулювало рівень води в каналах за допомогою шлюзіврегуляторів. Працівники управління постійно проводять спостереження для запобігання виникнення торфопожеж.

В районі нараховується 144 ставки, з них орендується – 39. Передача ставків в оренду є одним з важливих факторів забезпечення санітарноепідемічного благополуччя. В зв'язку з набранням чинності Закону України «Про аквакультуру» вносяться зміни до договорів оренди водних об'єктів в частині орендної плати. Згідно з останніми змінами в законодавстві, районний бюджет поповниться коштами за оренду водних об'єктів.

Місцеві громади все активніше залучаються до упорядкування водних об'єктів в своїх населених пунктах. Зокрема, нещодавно така робота проводилась на території Поторицької сільської ради в селі Поториця, де силами мешканців села розчищено ставок та джерело. На території Сілецької сільської ради в с. Сілець за кошти сільської ради управлінням проведено розчистку та благоустрій джерела.

Колектив нашого управління вносить свою частку в покращення і оздоровлення водних ресурсів. Зараз проводиться місячник озеленення, прибирання та благоустрою. Зокрема, під час місячника управління проводитиме роботи з розчистки русел річок, прибережних захисних смуг, упорядкування джерел.

Ольга КРАВЕЦЬ, головний фахівець з використання водних ресурсів Сокальського управління водного господарства.
Детальніше: http://golossokal.com.ua/novyny-kultury/na-sokalshhine-otmetili-vsemirnyj-den-vody.html


 2014 рік  


Стаття з випуску № 43-44 від 2014-05-29

В першу неділю червня в Україні відзначається День працівників водного господарства

Щороку в першу неділю червня в Україні відзначається День працівників водного господарства, на плечі яких покладена важлива місія  збереження та охорона одного з найцінніших ресурсів нашої планети  води. Їхня праця  важка, однак  вкрай потрібна. Напередодні професійного свята кореспондент газети "Голос з-над Бугу" поспілкувалася з начальником Сокальського управління водного господарства Василем Івановичем НОВОСАДОМ.

- З яким настроєм підійшли працівники Сокальського управління водного господарства до професійного свята?

- Професійне свято  це нагода не тільки підсумувати зроблене і намітити плани на майбутнє, це ще й привід згадати свою історію, яка у водогосподарників Сокальського району дуже багата. За понад 30 років діяльності управління відбулося його становлення, були як виробничі досягнення, так і окремі невдачі, але колектив завжди знав, що його праця потрібна людям і державі. Робота управління нині спрямована на реалізацію державної політики в галузі водного господарства  експлуатацію міжгосподарських осушувальних систем, утримання їх у робочому стані, виконання ремонтнодоглядових робіт, дотримання водоохоронного законодавства на землях водного фонду, раціональне використання та відтворення водних ресурсів.

- Яку площу обслуговують водогосподарники району?

- Це 52 тисячі гектарів осушених земель, які охоплені 16 осушними системами, з них 27,9 тисяч гектарів  гончарний дренаж. Одна з найбільших осушних систем  Солокія Болотня і Спасівська.

- Чи є у Вас співпраця та підтримка місцевої влади?

- Управління тісно співпрацює з місцевими органами самоврядування та органами виконавчої влади з питань, пов'язаних з охороною та раціональним використанням водних ресурсів та меліоративних земель Сокальського району. Виконуємо районну Програму "Захист сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення".

- На чому зосереджуєте увагу в роботі?

- Пріоритетним напрямом роботи є позабюджетна діяльність. Значну частину зароблених коштів спрямовуємо на утримання основних меліоративних фондів та на покриття дефіциту бюджетного фінансування. Наявність власних коштів дає змогу покращувати естетичний вигляд водогосподарських об'єктів і виробничої бази, а також умови праці та виробничого побуту. Проводимо комплекс ремонтно-експлуатаційних робіт для забезпечення стабільної роботи державної осушувальної мережі.

- І ще одне важливе питання, яке вимагає постійної уваги нашого управління  це відновлення природних джерел і витоків річок. Так уже впорядковано дев'ять водних джерел. Про решту, які потребують облаштування, знаємо і працюємо над цим.

Значну увагу надаємо і роботі з громадськістю, особливо з молоддю, щодо виховання дбайливого ставлення до водних ресурсів. Колектив управління бере активну участь в акціях "До чистих джерел", "День довкілля", "День води" тощо.

- Водогосподарськомеліоративний комплекс Сокальщини  потужний за обсягом і надзвичайно складний за структурою та роботою механізм, який працює чітко і надійно. Як це вам вдається?

- За цим стоїть напружена праця всього колективу, в якому 132 кваліфікованих фахівців, у тому числі 34 працівники інженернотехнічного персоналу, 98 робітників різних професій. Нині в управлінні 36 осіб віком до 35 років. Неоціненне значення для виховання молодих спеціалістів має приклад старшого покоління, тих, хто завдяки високому професіоналізму примножував значні досягнення рідного колективу. Ці люди  наша історія, їхні думки, надії живуть серед нас. Особлива подяка за роботу нашим ветеренам, які нині перебувають на заслуженому відпочинку. Це  Б. Фітковський, І. Климчук, Б. Джугало, Л. Гурін, Р. Жушма.

- У переддень професійного свята хотів би відзначити працівників, чий внесок у здобутки управління вагомий  трактористимашиністи А. Форись, П. Фарисей, І. Мединський, Б. Матвіїв, водії  Р. Саганський, В. Климчук, В. Гарасимчук, Р. Гурський, працівники ремонтномеханічної майстерні А. Кальмук, В. Микульський, В. Ізотов, оглядачі ГТО  Б. Сафіян, А. Зінечко, В. Кліщ, В. Товстяк та багато інших.

- Наша робота є життєво важлива як для кожної людини, так і для держави в цілому, адже вода є дорогоцінним ресурсом, який маємо використовувати дбайливо та розумно.

Тому кожному треба пам'ятати про те, що ресурси води не безмежні, і наше здоров'я і життя безпосередньо залежать від її кількості і якості.

Інтерв'ю взяла Любов ПУЗИЧ.


Детальніше:http://golossokal.com.ua/svjatkovi-podii/v-pervoe-voskresene-iyunya-ukraine-otmechaetsya-de.html 

 Стаття з випуску № 27-28 від 2014-04-10

… І УПОРЯДКУЄМО ДЖЕРЕЛА

22 березня відзначили Всесвітній День води! Питання забезпечення населення чистою водою дуже гостро стоїть в цей час. Нині багато мешканців району користуються бутильованою водою, але ж її з природною, прямо з джерела, не порівняєш. Тому дуже важливим є залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, спрямованої на поліпшення екологічного стану природних водних об’єктів.

У районі Сокальське управління водного господарства вже проінвентаризовало 29 водних джерел, хоча є ще дуже багато джерел не облікованих, і в цьому плані робота управління продовжується. Потрібна більша підтримка місцевих громад у виявленні, розчистці та благоустрої джерел. Адже від корисної, чистої води залежить здоровя людей.

Особливу увагу хочу звернути на джерело «Панна» на території Мурованської сільської ради, за яким місцева громада проводить постійний догляд. Поряд встановлено капличку «Пресвятої Діви Марії». Джерело «Вишенька» на території Хлівчанської сільської ради також упорядковане та доглянуте. Щорічно зусиллями нашого управління упорядковуються джерела на території Великомостівської міської ради, Волицької та Тартаківської сільських рад.

Цьогорічний Всесвітній День води проходить під гаслом «Вода і енергія», яке актуальне і для Сокальщини. На річці Західний Буг біля с.Скоморохи є можливість влаштувати малу ГЕС. З метою виробництва електроенергії бетонна водозливна гребля передана в оренду ТзОВ «Ліга ЛТД».

О.Кравець

головний фахівець з використання водних ресурсів

                                                                            Сокальського управління водного господарства

Детальніше: http://golossokal.com.ua/pdf/vypusk-27-28-10-aprelya-2014-goda.html

 


  Стаття з випуску № 3-4 від 2014-01-16

 

Відновлюють водозливну греблю

 

Нещодавно у с. Ульвівок відбулося урочисте відновлення електропостачання гідротехнічного комплексу-споруди водозливної греблі. В урочистостях взяли участь голова Сокальської РДА Наталія Карташова, заступник голови РДА Ігор Кущак, керівник апарату РДА Марія Христинич, заступник голови районної ради Володимир Чуб, депутат обласної ради Роман Швед, начальник Сокальського управління водного господарства Василь Новосад, заступник начальника Сокальської ОДПІ Олег Сольвар, керівник філії Ощадбанку Світлана Ксьонжик, Телязький, Скоморохівський та Свитазівський сільські голови – Надія Гібляк, Надія Гібляк, Ганна Гарасимчук, засновник та директор ТзОВ Фірма «Ліга» ЛТД Дмитро Лосєв та Роман Карпінський, представники сокальських ЗМІ.

Береги Західного Бугу в с. Ульвівок облюбували не тільки мешканці села, а й чимало скоморохівців, телязьців, сокальців. Колись сюди з'їжджалися люди з усієї Львівщини, Волині, бо це дуже гарне, благодатне місце, тут купалися діти і дорослі, засмагали, відпочивали. Згодом рівень води у водосховищі впав, на берегах можна було побачити лише поодиноких рибалок. Але все змінилося – сюди прийшли інвестори... Все починалося у 2011 році – вони приїхали на Сокальщину, ознайомилися з інвестиційним об'єктом, зустрілися з керівником водного господарства Василем Новосадом, сільськими головами. Керівники ТзОВ Фірма «Ліга» ЛТД все обдумали і розробили проект «Відновлення працездатності гідротехнічного комплексу-споруди водозливної греблі у с. Ульвівок», відповідно до якого зараз там ведуться ремонтні роботи.

Як зазначила керівник апарату райдержадміністрації Марія Христинич, Сокальська РДА завжди допомагає інвесторам, запрошуючи їх у наш край, адже інвестиційна політика у районі є стратегічною. Кожного року роздумують, що цікавого можна запропонувати для інвесторів, яку промоцію подати? І ось в Телязькій сільській раді гідротехнічну споруду запропонували інвесторам.

Спершу слово мала голова Сокальської райдержадміністрації Наталія Карташова: «Сокальщина має великий потужний потенціал – багатогранний промисловий комплекс, аграрний комплекс, багаті природні ресурси. Це і є передумовами для того, щоб Сокальщина і вся Україна були визнані не тільки на рівні європейської економіки, а й світової. Інвестори шукають тих, хто готовий до змін, хто іде в ногу з часом, а ми є саме такими. Ми усвідомлюємо, що буде чимало проблем, але завжди готові їх долати спільно і разом рухатися до майбутнього. Непростим був 2013 рік, але відрадно, що маємо такого хорошого інвестора на нашій сокальській землі. Незважаючи на катастрофічний стан доріг, економіку у вкрай важкому стані, ми віримо, що у 2014 році всі наші задуми будуть втілені у життя. Ми подаємо руку інвестору і сподіваємось на плідну співпрацю».

Заступник голови районної ради Володимир Чуб зазначив: «Я тішуся, що ми спільно з громадами вирішили проблеми і до нас прийшов інвестор, який буде дійсно працювати. Добре, що знайшли порозуміння між інвестором та громадою Телязької сільської ради і уклали соціальну угоду, якa буде сприяти розвитку місцевих територій. Бо Україна починається з маленьких сіл і містечок, з дороги, яку ми запланували відремонтувати. Думаю, ми будемо успішно співпрацювати. Я надіюся, що територія вздовж річки Західний Буг, яка тут проходить, в майбутньому стане великою рекреаційною зоною. Дякую керівникам ТзОВ Фірма «Ліга» ЛТД за те, що відважилися і взялися за реалізацію цього проекту».

Займатися реконструкцією і будівництвом електропостачання в різних видах – це дуже непроста справа і важка праця. Але для ТзОВ Фірма «Ліга» ЛТД це не нова галузь, вони цю роботу добре знають. Вони запроектували і збудували аналогічну гідроелектростанцію на Турківщині.

Засновник ТзОВ Фірма «Ліга» ЛТД Дмитро Лосєв розповів, що на початку було непросто, громада не хотіла приймати інвесторів, були побоювання щодо підтоплень, але загрози будуть усунені. Він висловив надію, що спільними зусиллями вдасться втілити в життя все задумане, як будівництво гідроелектростанції, так і створення рекреаційної зони в урочищі «Валівка». А ще запевнив, що працюватимуть задля відновлення промислового потенціалу Сокальщини, створення нових робочих місць, щоб було добре і товариству, і місцевим громадам.

Директор ТзОВ «Ліга ЛТД» Роман Карпінський зазначив: «В цей, як для кінця грудня, сонячний і теплий день, мені пригадується, як вперше переступив поріг кабінету начальника управління водного господарства у Сокальському районі Василя Новосада. Він тоді запитав: а ви дійсно будете щось робити? Бо багато інвесторів приїжджають, але далі слів справа не заходить. Я тоді відповів: є дуже багато чинників, які впливають на нашу роботу, не можу нічого гарантувати, але направду хочемо тут працювати, відновлювати усе, що занедбане, та створювати нові робочі місця. І от тепер можу відповісти з впевненістю: так, ми дійсно будемо тут працювати і прийшли сюди надовго, а перший крок уже зробили – відновили електропостачання дамби, зараз проводимо капітальний ремонт козлового крана та відновлюємо працездатність всього комплексу. Податки сплачуємо лише у казну нашого району і намагаємося максимально створювати нові робочі місця та залучати місцевих жителів до роботи. З Телязькою сільською радою уклали соціальну угоду, якою передбачена щорічна благодійна допомога сільській раді в розмірі 25000 грн., а також кошти на чистку ровів у Теляжі, вуличне освітлення в Ульвівку. Також ми взяли на себе зобов'язання відремонтувати дорогу через міст, яка нині у катастрофічному стані. З допомогою райдержадміністрації та районної ради, сільської громади, думаю, нам усе вдасться».

Роман Карпінський також поділився з присутніми планами на майбутнє, а це: реконструкція урочища «Валівка», створення там зони відпочинку як на воді, так і на землі. Хочуть там облаштувати професійне міні-футбольне поле, місця для риболовлі. Планів багато. Тож нехай ТзОВ Фірма «Ліга» ЛТД найближчим часом втілить їх у життя.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Детальніше:http://golossokal.com.ua/cikavo/vosstanavlivayut-vodoslivnuyu-plotinu.html 


2013 рік 
Стаття з випуску № 25-26 від 2013-03-28

 

Що для нас є вода?

 

Сокальський район багатий на водні ресурси. Річки, протяжністю 380 км, Солокійське водосховище, 144 ставки та водойми, 28 джерел, а ще потічки, струмки, канали, які потребують нашої уваги та догляду. Спеціалісти Сокальського управління водного господарства постійно проводять обстеження стану водних об`єктів.

Основною водною артерією, яка протікає по території Сокальського району, є транскордонна річка Західний Буг, її протяжність районом  58 км. Найбільшими річками Сокальщини є: Солокія, Рата, Болотня, Спасівка, Варежанка, Желдець, Драганка, Красносілка, Білий Стік. Наше управління обслуговує 229,1 км річок, проводить доглядові та ремонтні роботи. Нині досить гостро стоїть проблема фінансування робіт в прибережних захисних смугах. Управління запропонувало до розгляду та затвердження "Заходи поліпшення екологічного стану річок басейну Західного Бугу у Сокальському районі у 2012-2015 роках та орієнтований обсяг їх фінансування", в яких, зокрема, передбачається встановлення прибережних захисних смуг довкола водойм та вздовж річок.

Передача ставків в оренду  важливий фактор забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. У нашому районі в оренду надано 41 ставок, а шість  у постійне користування. Укладено 16 договорів оренди водних об`єктів загальнодержавного значення. Всупереч чинному законодавству, ще не всі орендарі почали процедуру укладання таких договорів.

Унікальний дар природи  джерела. Хто не смакував чистою, холодною джерельною водою? Працівники управління розчищають та упорядковують джерела, беруть участь в усіх природоохоронних акціях.

Цьогоріч природа піднесла нам несподіванку  сніжну весну, що може призвести до значного підняття рівнів води у річках. Щоб запобігти виникненню надзвичайної ситуації в період весняної повені, в управлінні затверджений план дій щодо підготовки і пропуску льодоходу, повені та паводків у 2013 році. Спеціалісти проводять роз`яснювальну роботу щодо очистки прибережних захисних смуг і русел річок, потічків та водовідвідних каналів від твердих побутових відходів (сміття), залишків дерев та кущів, недопущення захаращеності кюветів, підмостових отворів та водовипускних труб побутовим сміттям. Надіслано листи головам місцевих рад щодо вжиття всіх запобіжних заходів для своєчасного захисту населення, господарських об`єктів, комунікацій та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії води.

Для забезпечення безаварійного пропуску льодоходу та весняної повені працівники управління проводять розчистку русел річок і каналів від нанесених водою дерев, кущів та інших сторонніх предметів, очистку гідротехнічних споруд від снігу та льодових заторів, вирубку чагарників.

Колектив управління зосереджує зусилля на виконанні заходів з питань раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів. Ми беремо участь у розробці та реалізації програм щодо екологічного покращення водних об`єктів.

Переконана, що кожен повинен задуматися, чи все від нас залежне ми робимо для збереження та охорони водних ресурсів?

Ольга КРАВЕЦЬ,
начальник відділу водних ресурсів Сокальського управління водного господарства.
Детальніше: http://golossokal.com.ua/cikavo/chto-dlya-nas-voda.html


Стаття з випуску № 43-44 від 2013-05-30

Водне господарство Сокальщини - минуле, сучасне і майбутнє

Водне господарство Сокальщини має своє минуле, сучасне і майбутнє. Про це наша розмова з начальником Сокальського управління водного господарства Василем Івановичем НОВОСАДОМ.

– Над чим працює нині управління водного господарства?

– Діяльність Сокальського УВГ спрямована на реалізацію державної політики в галузі водного господарства, вдосконалення методів і технологій експлуатації міжгосподарських меліоративних систем, збереження їх технологічної цілісності та утримання в робочому стані, виконання ремонтнодоглядових робіт, дотримання водоохоронного законодавства на землях водного фонду, раціональне використання та відновлення водних ресурсів, виконання заходів, пов`язаних із попередженням шкідливої дії вод і ліквідації її наслідків, включаючи захист населених пунктів і земель. Високі врожаї сільськогосподарських культур залежать від утримання в робочому стані меліоративних систем, основним завданням яких є відведення надлишкової вологи на сільськогосподарських угіддях, створення і постійне підтримування в кореневому шарі грунту оптимального водноповітряного режиму. Виконуємо комплекс ремонтнодоглядових робіт (очистка каналів від мулу, обкошування каналів, ремонт гідротехнічних споруд, вирубка чагарника).

– Чи співпрацює Сокальське управління водного господарства з місцевою владою, чи є взаєморозуміння і підтримка?

– Управління тісно співпрацює з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування у питаннях, пов`язаних із захистом сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та щодо підтоплення населених пунктів. З приводу цього прийнята районна програма. Тепер проводимо роботи на території Карівської сільської ради, а також на об`єктах по відведенню поверхневих вод на території Волицької та Сілецької сільських рад. Наші працівники беруть участь у природоохоронних та громадських акціях «День довкілля», «До чистих джерел».

– Очевидно, що управління має професіоналів своєї справи, сумлінних і добросовісних працівників…

– Хочу висловити вдячність усім працівникам за сумлінну працю та особистий внесок кожного у розвиток водного господарства району: механізаторам Андрію Форисю, Павлу Фарисею, Іванові Мединському, Романові Саганському, Володимиру Климчуку, працівникам ремонтномеханічної майстерні Андрієві Кальмуку, Віктору Микулинському, оглядачам гідротехнічних споруд Петрові Новацькому, Петру Шереметі, Василеві Возьному, Петру Папаєвичу, Ярославу Кремінцю, Романові Бузьку. А як не згадати тих, хто багато років сумлінно працював у нашому управлінні, це – керівник управління Богдан Фітковський, бухгалтери Ганна Калюга, Лідія Гурін, механізатори: заслужений працівник сільського господарства Борис Джугало, Борис Фітковський, Богдан Джугало, Іларіон Іванець, водій Іван Климчук. Хай їм щастить у житті.

Розмовляла Оксана ПРОЦЬ.
Детальніше: http://golossokal.com.ua/intervju/vodnoe-xozyajstvo-sokalshhiny-proshloe-nastoyashhe.html


Стаття з випуску № 93-94 від 2013-11-21

 

Зроблено перший крок

 

Минулого тижня відбулася робоча зустріч делегації воєводського управління меліорації і водних споруд в м. Люблін (Республіка Польща) з головою Сокальської районної ради Ігорем Дацюком та першим заступником голови Сокальської РДА Павлом Савчуком. В засіданні брали участь, окрім польської делегації, ще й начальник територіального управління Рахункової палати у м. Львові Володимир Піхоцький, начальник обласного управління водного господарства Володимир Садовий, а також керівник районного управління водного господарства Василь Новосад та інші. Присутні обговорювали спільний інтегрований проект «Відбудова існуючих водотоків в басейні рік Солокія, Річиця, Біла, Варяжанка з метою забезпечення паводкових і високих вод, раціонального використання водних ресурсів та покращення екологічної ситуації довкілля».

Поважних гостей вітав голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, котрий, зокрема, сказав:

– Ми дуже раді вітати польську делегацію на сокальській землі. Наш район тісно співпрацює і має добросусідські стосунки з Томашівським та Грубешівським повітами. Працюємо над спільними проектами, маємо спільні проблеми. У нас добра історія стосунків з польськими сусідами. Сподіваюся, що нам вдасться спільно вирішити наші проблеми саме в рамках цього нового проекту.

Стосовно майбутньої співпраці висловили свої думки представники польської делегації і керівники українських установ.

Опісля вони мали змогу оглянути річки Солокія, Річиця, Біла, Варяжанка. Отже перший крок у вирішенні цієї проблеми зроблено, сподіваємось на вдалі наступні.

Оксана ПРОЦЬ.
Детальніше: http://golossokal.com.ua/cikavo/sdelan-pervyj-shag.html