29 | 01 | 2020

Новини

 
2019 рік 
 
 

Дитячий конкурс «Мальовничі  річки  Західного Бугу та  Сяну»

З метою формування екологічної свідомості та поглиблення екологічних знань дітей, учнівської та студентської молоді, виховання дбайливого та ощадливого ставлення до природи рідного краю, висвітлення актуальних проблем  стану  водних  ресурсів  Басейновим  управлінням  водних  ресурсів   річок  Західного  Бугу  та  Сяну  проводиться  конкурс  «Мальовничі  річки  Західного  Бугу».

           До участі у конкурсі запрошуються діти, учні та студенти загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних та вищих навчальних закладів  віком   до  17  років  басейну  Вісли  ( суббасейнів  Західного  Бугу та  Сяну) на території Львівської та Волинської областей, які відповідно до напрямку Конкурсу надішлють до конкурсної комісії належним чином оформлені творчі роботи.          

            Збір  робіт  триває з 1 вересня 2019 року  до 1 лютого 2020 року. Обов’язкова  анкета  учасника  Конкурсу.  Вимоги  до  оформлення  робіт надаються по кожній номінації  окремо.  Свої  конкурсні  роботи  учасники  Конкурсу  можуть  надсилати  у  Сокальське  управління  водного  господарства  за  адресою:  вул. Шевченка, 131,  м. Сокаль   або  безпосередньо  у  БУВР  Західного  Бугу  та  Сяну   за  адресою:  вул.  Род. Крушельницьких, 14,  м.Львів.


 
 

Міжнародний водний форум –

AQUA Ukraine 2019

         З  5 по 7 листопада 2019 року в Києві на території Міжнародного виставкового центру (МВЦ, м. Київ, Броварський проспект, 15, станція метро «Лівобережна») відбудеться XVII Міжнародна спеціалізована виставка AQUAUkraine 2019, яка вже традиційно проводиться в рамках Міжнародного водного форуму.

        З метою ознайомлення із найсучаснішими водними технологіями, розробками, продукцією, товарами та послугами тощо на виставці для широкого кола фахівців з водних питань будуть проводитись численні заходи.

 У рамках AQUA UKRAINE Держводагентство запрошує долучитися до експертної дискусії «NewWaterManagement». Зустріч експертів триватиме з 11.00 до 16.00 у конференц-залі № 6, павільйон № 2.

          Долучайтесь до водного світу! Приходьте на Міжнародний водний форум - AQUA Ukraine 2019! Урочиста церемонія відкриття: 5 листопада о 10.00.

 


 

16 жовтня 2019 року провідний фахівець з використання водних ресурсів управління брала участь у виїзному семінарі на тему:  "Впровадження вимог Водної Рамкової Директиви у сфері водного господарства", який проходив у Дрогобицькому районі за участю спеціалістів БУВР Західного Бугу та Сяну та управлінь водного господарства.

    В рамках семінару було проведено зустрічі з місцевою владою смт. Східниця та м. Борислав. Учасники семінару ознайомились з проблемами міста Борислав, зокрема зсувами берегів річки Тисмениця. Побачили природні витоки нафти та проведені Дрогобицьким УВГ у 2019 році роботи з берегоукріплення. Також було оглянуто лікувальні джерела та берегоукріплення в смт. Східниця.

       

 


 


2 жовтня 2019 року у нашому управлінні відбулася виїзна виробнича нарада БУВР Західного Бугу та Сяну. Нарада пройшла дієво та конструктивно в теплій та дружній атмосфері.

Начальник Сокальського управління В. Новосад доповідав по питанню про залучення коштів. Наше управління водного господарства тісно співпрацює з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Управління є співрозробником двох районних програм, а саме:

- «Регіональна програма протипожежного захисту торфовищ на період 2016-2021 року у Сокальському районі». По даній програмі у 2019 році управлінню виділено субвенцію з районного бюджету на ремонт шлюза-регулятора РТП 2х200х200 на р.Солокія у сумі 178,0 тис.грн.

- «Захист сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення». По даній програмі у 2019 році передбачено кошти в сумі 500 тис. грн. На даний час розпочато роботи по очистці каналів на території Скоморохівської с/р (40 тис. грн.).

За кошти місцевих бюджетів на територіях Тартаківської, Варязької, Скоморохівської, Жвирківської с/рад проводились роботи на водогосподарських об’єктах на суму 40,5 ти. грн.

Після наради всі учасники виїхали на р.Солокія, де оглянули відремонтовану споруду.

 

 

 
 

06.08.2019р.
Управлінню виділено кошти з районного бюджету у сумі 178 тис.грн на ремонт шлюза-регулятора РТП 2х200х200 на р.Солокія ПК249 у відповідності до Регіональної програми протипожежного захисту торфовищ на період 2016-2021 року у Сокальському районі. Продовжуються роботи по ремонту.
      
 


27.05.2019р.  Пропуск дощового паводку в Сокальському районі
   

24.05.2019р. Працівники Сокальського УВГ брали участь в запобіганні затоплення житлових будинків та с/г угідь м. Великі Мости
 
   

23.05.2019р. За участю начальника Сокальського УВГ Новосада В.І. та представників Сокальського РС ГУ ДСНСУ у Львівській області проведено обстеження підтоплених територій внаслідок проходження дощового паводку на території Сокальського району.
 
          

20.05.2019р.

До Дня Дніпра-2019 Держводагентство оголошує конкурс на тревел-фото «Дніпро різноманітний»

Головною умовою участі у конкурсі є не просто зробити фотофіксацію краси головної водної артерії України, а передати фото-враження від подорожі по Дніпру, фото-настрій річки, знайомства із його мешканцями або місцями, які ще не бачив об’єктив фотоапарату.
 
Покажіть Дніпро таким, яким його ще не бачила Україна: неймовірні емоційні краєвиди, Дніпро вражаючий, Дніпро могутній...
 
Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/TtWCb1
 
Бажаємо удачі усім фотомисливцям і чекаємо до 3 червня від вас неймовірних тревелфотосторі!
 

15.05.2019р.  
Сміття стає мистецтвом 
 
Під таким девізом Держводагентство до Дня Дніпра-2019 оголошує конкурс на арт-витвір із пластикових кришечок.
 
Пластик – це наша буденність, він усюди. Ми звикли викидати його у смітник і мало хто замислюється про його шкоду для водних ресурсів і довкілля в цілому.
 
А ви знали, що його можна не лише викидати, а й перетворювати у мистецтво, корисні речі та віддавати на переробку?
 
Сьогодні, коли за даними ООН до світового океану щороку потрапляє 13 тонн пластику, ми пропонуємо вам втілити ваші мистецькі задуми і створити картини за допомогою пластикових кришечок.
 
Для участі у конкурсі картину можна сфотографувати і надіслати до Держводагентства її світлину, або, якщо витвір невеличкий і закріплений на папері надіслати його повністю.
 
Прийом робіт для участі у конкурсі триватиме до 10 червня включно.
 
Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1dnKupyMJEfUE3YFPIchuP6sX3oOZMwvN63LytiuAKpo/edit?usp=sharing
 
Бажаємо натхнення та чекаємо ваші неймовірні handmade із пластикових кришечок!

В Сокальське управління водного господарства звернулись голови  Поторицької  сільської   та Жвирківської  селищної  рад  щодо  виходу  води  на  заплаву  р.Західний  Буг  та  необхідності  регулювання  рівнів  води  з  метою  їх  пониження.  13.05.2019 року  проведено  виїзну  зустріч начальника  Сокальського управління водного господарства з представниками  ТзОВ «Ліга ЛТД», які орендують бетонну водозливну греблю. За результатами зустрічі встановлено,  що  з  метою недопущення  різких  коливань  рівнів  води  в  річці  в період  нересту  ТзОВ «Ліга ЛТД» контролюється рівень води в р. Західний Буг на відмітці 186.00, яка спостерігалась до початку дощового  паводку. Незначний перепад, орієнтовно 50 см, спостерігається  на  водозливному порозі  між  верхнім  і нижнім  бєфом.  Представники  ТзОВ  «Ліга  ЛТД»  запевнили,  що  забезпечать   максимально   допустимий  низький  рівень  води на  водозливній   греблі.

   
 
   
 
                                                               
 
 
 

07.05.2019р.

         З метою збереження водних ресурсів, приведення до належного естетичного та екологічного стану територій поблизу водних об’єктів               та  каналів,  у  заплавах річок,  прибережних  захисних  смугах,  смугах  відведення та водоохоронних зонах, на меліоративних системах та водогосподарських   спорудах  протягом  квітня-травня  місяця   проводиться  щорічна   всеукраїнська  акція  з  благоустрою  «За чисте довкілля». 20 квітня   в  рамках  Акції   проводився   День  благоустрою.

          Працівники  Сокальського управління  водного  господарства  також активно долучилися до оздоровлення водних об’єктів. Проводили  упорядкування  територій  поблизу  водних  об’єктів,  очищали  від  сміття       русла   річок   та   канали,   прибережні   захисні   смуги   та   смуги   відведення.                 

          Під  час  проведення   акцій   управлінням  очищено  від  сміття  13,2 км  берегів,   упорядковано  11  джерел,   проведено   очистку  каналів  та  берм    від  сміття  довжиною  5,5 км,  очищено  195  гідротехнічних  споруд  та  43  гирла.         

           Аби  сторонні  предмети, залишки  дерев та чагарнику  не          створювали тимчасові затори, бо це може призвести до значного             підйому рівнів води, збільшення швидкості течії, і як наслідок –        руйнування гідротехнічних  споруд,  берегів  та  поглиблення  дна,  проводилась   очистка   від   сміття   русел  річок  та  каналів.  


06.05.2019р.                                  Штормове попередження

За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології ДСНС України на території області: 

 07 травня вночі подекуди на поверхні грунту та в повітрі заморозки 0 – 3°. Вдень місцями пориви північно – західного вітру 15 – 20 м/с.

  (І рівень небезпечності, жовтий).

08 – 09 травня вночі сильні заморозки 0 – 5°.

 I рівень небезпечності, помаранчевий).

У зв’язку iз значними дощами очiкується продовження пiдйому рiвнiв води над рiвнями 06 травня на 08 год.:

- 07 - 08 травня на рiчках басейнiв Сяну ,Днiстра - 0,3 - 1,3 м;

- 07 - 09 травня на рiчках басейну Захiдного Бугу - 0,2 - 0,7 м, мiсцями можливий початковий вихiд води на заплаву.

 З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та своєчасної ліквідації їх можливих наслідків пропоную відповідно до компетенції:

- повідомити населення, селищні та сільські ради, підпорядковані підприємства, установи, організації щодо можливого ускладнення погодних умов;

- вжити залежних від Вас організаційних та практичних заходів щодо запобігання надзвичайних ситуацій;

- підтримувати в постійній готовності сили і засоби реагування на надзвичайні ситуації;

- при ускладненні обстановки, загрозі виникнення чи виникненні НС організувати залучення необхідних підпорядкованих сил і засобів та оперативно інформувати оперативно чергову службу ГУ ДСНС України в Львівській області щодо цього по тел. 101.


3.05.2019                                        Штормове попередження

 За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології ДСНС України на території області:

 По території Львівської області та м.Львову:

 - 04 травня грози, вдень місцями град.

 (І рівень небезпечності, жовтий).

 Попередження про зміну гідрологічної ситуації: Гк – 12

         04 – 06 травня очікується підйом рівнів води над рівнями 03 травня на 08 год.:

- на річках басейнів Сяну, Дністра на 0,2 – 1 м;

- на річках басейну Західного Бугу на 0,2 – 0,7 м.

 З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та своєчасної ліквідації їх можливих наслідків пропоную відповідно до компетенції:

- повідомити населення, селищні та сільські ради, підпорядковані підприємства, установи, організації щодо можливого ускладнення погодних умов;

- вжити залежних від Вас організаційних та практичних заходів щодо запобігання надзвичайних ситуацій;

- підтримувати в постійній готовності сили і засоби реагування на надзвичайні ситуації;

- при ускладненні обстановки, загрозі виникнення чи виникненні НС організувати залучення необхідних підпорядкованих сил і засобів та оперативно інформувати оперативно чергову службу ГУ ДСНС України в Львівській області щодо цього по тел. 101.


 


11.04.2019р. головний інженер Сокальського управління водного господарства   брав участь   в  спільній семінар-нараді   щодо порядку взаємного інформування про виникнення надзвичайних ситуацій,  некласифікованих подій, пожеж та інших подій з оперативно-диспетчерськими, диспетчерськими, (черговими) службами організацій, підприємств та установ Сокальського району, яка проводилась в  Сокальській РС ГУ ДСНС України у Львівській області.


 Головний фахівець з використання водних ресурсів Сокальського управління водного господарства Кравець О.П. 11.04.2019 р. на нараді з головами  місцевих рад Сокальського району доповідала про прийняття на баланс гідротехнічних споруд на штучних водних об’єктах. Акцентувала увагу на вирішенні першочергових завдань та активізації роботи з питань передачі безхазяйних ГТС у комунальну власність територіальних громад.


Станом на 19:00 03.04.2019 р. торфопожежу на території Ванівської с/р поблизу с. Ванів (Солокійська о/с) ліквідовано.

Для ліквідації пожежі задіювались Червоноградський, Великомостівський, Сокальський, Жовківський, Рава-Руський та Львівський пожежні підрозділи ГУ ДСНСУ у Львівській області (1 АЦ, 1 АР, 1 ПНС, 1 АНР, 1 мотопомпа, 44 чол.).

Від Сокальського УВГ для ліквідації торфопожежі було задіяно 5 чол., які проводили регулювання рівнів води в р. Солокія.     

 


 01.04.2019р. виявлено торфопожежу на площі 20 га (окремими осередками) на території Ванівської с/р поблизу с. Ванів  (Солокійська о/с).  Станом на 02.04.2019 р. продовжують горіти торфи  на площі 17,5 га (окремими осередками).

Для ліквідації пожежі задіяно Червоноградський, Великомостівський, Сокальський, Жовківський, Рава-Руський та Львівський пожежні підрозділи ГУ ДСНСУ у Львівській області (1 АЦ, 1 АР, 1 ПНС, 1 АНР, 1 мотопомпа, 44 чол.).

Від Сокальського УВГ для ліквідації торфопожежі задіяно 5 чол. для регулювання рівнів води в р. Солокія. 22  березня  2019 року  працівники  Сокальського  управління водного господарства брали участь в урочистому засіданні присвяченому відзначенню Всесвітнього дня охорони водних ресурсів, яке проходило у приміщенні сесійної зали Львівської обласної ради.

 

 


 

 


11.03.2019р.

        Станом на 08.03.2019р. торфопожежу на території с. Тяглів Хлівчанської с/р (Солокійська о/с) ліквідовано.

      09.03.2019 р.виникла торфопожежа на площі 1,5 га (окремими осередками) на території Великомостівської ОТГ в с. Куличків (о/с Болотня). Станом на 1111 11.03.2019 р. торфопожежу на території Великомостівської ОТГ в с. Куличків (о/с Болотня) ліквідовано. Для ліквідації пожежі задіювались Червоноградський, Великомостівський, Львівський, Сокальський та Жовківський пожежні підрозділи ГУ ДСНСУ у Львівській області (2 АНР, 1 мотопомпа, 1 АР, 1 ПНС, 27 чол.).

        Від Сокальського управління водного господарства для ліквідації торфопожежі було задіяно 2 чол., які  проводили регулювання рівнів води у водних об’єктах.


07.03.2019р.

 Станом на 15:00 год. 07.03.2019 р. горять торфи на площі 2,0 га (окремими осередками) на території с. Тяглів Хлівчанської с/р (Солокійська о/с).

Для ліквідації пожежі задіяно Сокальський, Великомостівський, Червоноградський, Соснівський, Кам’янка-Бузький та Рава-Руський пожежні підрозділи ГУ ДСНСУ у Львівській області (4 автоцистерни, 1 АНР, 7 мотопомп, 1 АР, 1 ПНС, 35 чол.).

Від Сокальського УВГ для ліквідації торфопожежі задіяно 3 од. техніки (бульдозер ДЗ-42Г, КамАЗ, ВАЗ-21213) та 20 чол. Управлінням виконуються роботи з гасіння пожежі, регулювання рівнів води у водних об’єктах шляхом закриття шлюзів-регуляторів. На каналах на гідротехнічних спорудах влаштовано тимчасові перемички за допомогою дерев’яних щитів та мішків з піском. Екскаватором ЕО-2621 влаштовано земляні перемички на каналах. За допомогою бульдозера ДЗ-42Г на тракторі ДТ-75 влаштовуються додаткові перемички і прокопи.

  

 


07.03.2019р.

З нагоди Всесвітнього дня води департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації спільно із природоохоронними установами області оголошує конкурс дитячого малюнку «Вода – джерело життя».

Автори найкращих робіт отримають подарунки від департаменту, а їх роботи візьмуть участь у виставках під час проведення екологічних заходів в межах області.

Запрошуємо до участі у конкурсі дітей будь-якого віку з усіх куточків країни.

За умовами конкурсу дитячий малюнок має бути присвячений бережливому ставленню, збереженню та недопущенню забруднення водних ресурсів свого краю.

Сокальське управління водного господарства  розміщує  умови  проведення  конкурсу,  які   можна  переглянути  за  посиланням:

http://deplv.gov.ua/uvaga-konkurs-dityachogo-malyunku-voda-dzherelo-zhittya;

Надсилайте малюнки до 10 березня 2019 року у відсканованому вигляді на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , або звичайною поштою на адресу: Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, 79026, м.Львів, вул. Стрийська 98 із позначенням Конкурс дитячого малюнку.

До конкурсної роботи слід додати інформацію: ім’я та вік дитини, місце проживання та назву малюнку (за бажанням) і контактний номер телефону.

За детальнішою інформацією звертайтеся за телефоном: (032) 2387364.            

 


06.03.2019р.

5 березня 2019р. виявлено горіння торфів на території с. Тяглів Хлівчанської с/р (Солокійська о/с) на площі 3,5 га (окремими осередками). Станом на 06.03.2019 р. продовжують гор