18 | 03 | 2019

Новини

2019 рік

11.03.2019р.

        Станом на 08.03.2019р. торфопожежу на території с. Тяглів Хлівчанської с/р (Солокійська о/с) ліквідовано.

      09.03.2019 р.виникла торфопожежа на площі 1,5 га (окремими осередками) на території Великомостівської ОТГ в с. Куличків (о/с Болотня). Станом на 1111 11.03.2019 р. торфопожежу на території Великомостівської ОТГ в с. Куличків (о/с Болотня) ліквідовано. Для ліквідації пожежі задіювались Червоноградський, Великомостівський, Львівський, Сокальський та Жовківський пожежні підрозділи ГУ ДСНСУ у Львівській області (2 АНР, 1 мотопомпа, 1 АР, 1 ПНС, 27 чол.).

        Від Сокальського управління водного господарства для ліквідації торфопожежі було задіяно 2 чол., які  проводили регулювання рівнів води у водних об’єктах.


07.03.2019р.

 Станом на 15:00 год. 07.03.2019 р. горять торфи на площі 2,0 га (окремими осередками) на території с. Тяглів Хлівчанської с/р (Солокійська о/с).

Для ліквідації пожежі задіяно Сокальський, Великомостівський, Червоноградський, Соснівський, Кам’янка-Бузький та Рава-Руський пожежні підрозділи ГУ ДСНСУ у Львівській області (4 автоцистерни, 1 АНР, 7 мотопомп, 1 АР, 1 ПНС, 35 чол.).

Від Сокальського УВГ для ліквідації торфопожежі задіяно 3 од. техніки (бульдозер ДЗ-42Г, КамАЗ, ВАЗ-21213) та 20 чол. Управлінням виконуються роботи з гасіння пожежі, регулювання рівнів води у водних об’єктах шляхом закриття шлюзів-регуляторів. На каналах на гідротехнічних спорудах влаштовано тимчасові перемички за допомогою дерев’яних щитів та мішків з піском. Екскаватором ЕО-2621 влаштовано земляні перемички на каналах. За допомогою бульдозера ДЗ-42Г на тракторі ДТ-75 влаштовуються додаткові перемички і прокопи.

  

 


07.03.2019р.

З нагоди Всесвітнього дня води департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації спільно із природоохоронними установами області оголошує конкурс дитячого малюнку «Вода – джерело життя».

Автори найкращих робіт отримають подарунки від департаменту, а їх роботи візьмуть участь у виставках під час проведення екологічних заходів в межах області.

Запрошуємо до участі у конкурсі дітей будь-якого віку з усіх куточків країни.

За умовами конкурсу дитячий малюнок має бути присвячений бережливому ставленню, збереженню та недопущенню забруднення водних ресурсів свого краю.

Сокальське управління водного господарства  розміщує  умови  проведення  конкурсу,  які   можна  переглянути  за  посиланням:

http://deplv.gov.ua/uvaga-konkurs-dityachogo-malyunku-voda-dzherelo-zhittya;

Надсилайте малюнки до 10 березня 2019 року у відсканованому вигляді на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , або звичайною поштою на адресу: Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, 79026, м.Львів, вул. Стрийська 98 із позначенням Конкурс дитячого малюнку.

До конкурсної роботи слід додати інформацію: ім’я та вік дитини, місце проживання та назву малюнку (за бажанням) і контактний номер телефону.

За детальнішою інформацією звертайтеся за телефоном: (032) 2387364.            

 


06.03.2019р.

5 березня 2019р. виявлено горіння торфів на території с. Тяглів Хлівчанської с/р (Солокійська о/с) на площі 3,5 га (окремими осередками). Станом на 06.03.2019 р. продовжують горіти торфи  на площі 3,2 га (окремими осередками).

Для ліквідації пожежі задіяно Сокальський, Великомостівський, Червоноградський і Соснівський пожежні підрозділи ГУ ДСНСУ у Львівській області та Белзький пожежний підрозділ (4 автоцистерни, 1 АНР, 2 мотопомпи, 28 чол.).

         Від Сокальського управління водного господарства для ліквідації торфопожежі задіяно 3 од. техніки (екскаватор ЕО-2621, КамАЗ, ВАЗ-21213) та 20 чол. Управлінням виконуються роботи з гасіння пожежі, регулювання рівнів води у водних об’єктах шляхом закриття шлюзів-регуляторів, влаштування тимчасових перемичок на р. Солокія та меліоративних каналах за допомогою мішків з піском та щитів на трубчастих переїздах, влаштування прокопів.


04.03.2019р. На виконання протокольного рішення комісії ТЕБ і НС Сокальської РДА було проведено обстеження водозливної греблі на р. Західний Буг (с. Ульвівок) з метою підтримання оптимального рівня води в Сокальському водосховищі за участю завідувача сектору з питань цивільного захисту Сокальської РДА Наумчука Ю.С., начальника Сокальського УВГ Новосада В.І., директора ТзОВ фірма «Ліга» ЛТД Карпінського Р.В., представників товариства мисливців та рибалок.
  

22 лютого 2019 року начальник Сокальського УВГ В. Новосад взяв участь в семінарі з питань реалізації Законів України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку», який провів Міністр екології та природних ресурсів України О. Семерак у приміщенні Львівської обласної ради.
 

21.02.2019р.
 
 

21.02.2019р.

Штормове попередження

За повідомленням Львівського регіонального центру з гідрометеорології ДСНС України на території області:

 По території Львівської області та м.Львову:

У зв’язку із проходженням атмосферних фронтів від циклону, що зміщується з території Польщі та надходженням холодного арктичного повітря очікується ускладнення погодних умов:

 22 лютого: дощ та мокрий сніг переходитиме в сніг, місцями значний. Подекуди налипання мокрого снігу. На дорогах ожеледиця. Вiтер північно-східний, 7 – 12 м/с, вранці та вдень пориви 15 – 20 м/с, місцями хуртовини. Температура повiтря вночі від 1° морозу до 4° тепла, вдень від 4° морозу до 1° тепла.Відновлення снігового покриву, зниження температури.

 23 – 24 лютого. На дорогах ожеледиця.

Температура повітря вночі 5 – 10° морозу, місцями 13 – 15° морозу, вдень 1 – 6° морозу.

 Ускладнення погодних умов відповідає I рівню небезпечності (жовтий).

Такі погодні умови можуть призвести до порушень роботи служб електропостачання, комунального господарства, будівельної галузі та до порушення руху автотранспорту на окремих ділянках доріг і вулиць.

          22 лютого в середньогiр’ї Львiвської областi у зв’язку iз снiгопадом та хуртовиною очiкується значна снiголавинна небезпека (3 рiвень).

 


30.01.2019р.

ПІДГОТОВКА ДО ПРОПУСКУ ВЕСНЯНОЇ ПОВЕНІ

       З метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів, господарських об’єктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод під час пропуску льодоходу, повені і паводків в  Сокальському управлінні водного господарства виданий Наказ “Про пропуск льодоходу, повені та паводків у 2019 році” і доведений до експлуатаційних дільниць; затверджений персональний склад диспетчерської служби управління; складений Перелік посадових осіб, відповідальних за підготовку до пропуску льодоходу, повені і паводків. В управлінні сформовано 3 аварійні бригади у кількості 48 осіб, підготовлено до роботи автотранспорт і механізми (7 од.). Розроблений і затверджений План дій щодо підготовки і пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році, План заходів щодо запобігання і реагування на аварії та НС на водогосподарських об’єктах району; проведено аналіз пропуску високих вод у 2018 році. Розроблені схеми зв’язку, взаємодії та оповіщення в період виникнення надзвичайних ситуацій, графіки цілодобового чергування ІТП і оглядачів ГТО.

          Працівниками управління проведено обстеження технічного стану міжгосподарської осушної мережі, гідротехнічних споруд, захисних дамб, з метою визначення готовності до пропуску льодоходу та повені. Всі осушні системи готові до пропуску повені, механізми і автотранспорт підготовлені до роботи. Проведено очистку гідротехнічних споруд від снігу, льоду та сторонніх предметів.

          Проведено обстеження технічного стану Солокійського водосховища та технологічного обладнання насосної станції в с. Забужжя. В цілому технічний стан Солокійського водосховища задовільний, водосховище готове до пропуску повені та дощових паводків. Насосна станція здатна забезпечити перекачку необхідного об’єму води від с. Забужжя в р. Західний Буг.

          В управлінні проведені розрахунки потреби аварійного запасу матеріалів згідно Відомчих норм аварійного запасу матеріалів. Заготівля аварійного запасу здійснюється відповідно до надходження коштів. Своїми силами управління проводить заготівлю кілків та фашин, а також формує тимчасовий аварійний запас з наявних на складі матеріалів та інвентаря.

          Проведено обстеження водомірних постів. Водомірні пости готові для здійснення гідрологічних спостережень під час проходження льодоходу, повені та паводків.

          З метою оперативного прийняття рішень з питань пропуску льодоходу, повені та паводків управлінням в БУВР Західного Бугу та Сяну надається щоденна інформація про гідрометеорологічну та гідрологічну ситуацію на водних об'єктах Сокальського району.

 


2018 рік 15 вересня 2018 року відбудеться масштабна екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів» (International Clean Beach day). Акція проводиться за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій кожен рік у 3-ті вихідні вересня, і проходить по всьому світу. Зокрема, цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

         Наразі проблема засмічення побутовим сміттям для річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів. Велика тихоокеанська сміттєва пляма сягає розмірів, які дорівнюють чотирьом площам України. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами. З цією метою  більшість країн світу долучається до заходу з прибирання узбереж - Міжнародного дня чистих берегів.

 

 


  В Києві на території Міжнародного виставкового центру (МВЦ, м. Київ, Броварський проспект, 15) з 6 по 8 листопада 2018 року відбудеться ключова виставкова подія водогосподарської галузі – XVI Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE-2018». 

   Захід щорічно проводиться за розпорядженням Кабінету Міністрів України та має найвище визнання серед міжнародних виставок – сертифікат Всесвітньої асоціації виставкової індустрії (UFI).

  З метою стимулювання розвитку і насичення ринку сучасними та прогресивними технологіями, підприємства – учасники Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE» мають змогу презентувати високотехнологічні системи та обладнання як світового, так і власного виробництва для водопостачання, водопідготовки, водовідведення, очищення господарсько-побутових та промислових стічних вод, створених з урахуванням технічних та екологічних вдосконалень, а також, раціонального використання, відновлення та управління водними ресурсами.

  До відвідування виставки та участі у діловій програмі заходу запрошуються представники керівного та інженерного складу водогосподарських організацій, водоканалів, підприємств ЖКГ, проектних, монтажних, будівельних, промислових організацій, відповідальні працівники урядових установ, мери міст та населених пунктів країни, зацікавлені фахівці суміжних галузей (харчової, фармацевтичної, хімічної, нафтохімічної, енергетичної, металургійної, агропромислового сектору, машинобудування тощо), представники державних, комерційних та наукових структур.          

  Запрошуємо Ваше підприємство взяти участь у ХVI Міжнародній спеціалізованій виставці «AQUA UKRAINE-2018» і представити свою продукцію, технології та послуги.      

  За довідками щодо участі у виставці, просимо звертатися до ТОВ «Міжнародний виставковий центр»: м. Київ, Броварський проспект, 15, тел./факс: (044) 201-11-54, 201-11-62, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , сайт www.iec-expo.com.ua.

 


 

 

 


 


З 23 по 28 квітня 2018 року  проведені заходи щодо запобігання нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, підвищення рівня безпеки й умов праці до Дня охорони праці в Україні у 2018 році.

 Проведено конкурс на краще робоче місце, кращого працівника. За результатами конкурсу кращими визначено: експлуатаційну дільницю №1, насосну станцію в с. Забужжя а кращим працівником –машиніста насосної станції Скіпа Степана Михайловича. 

Проведено збори трудового колективу з нагоди Дня охорони праці на яких було вшановано пам’ять загиблих працівників, підбито підсумки проведених заходів, відзначено кращих працівників у здійсненні заходів з оголошенням подяк. Також було обговорено стан охорони праці в управлінні та шляхи його покращення.

 

 


27.04.2018р.

Щорічна всеукраїнська акція «За чисте довкілля»   

            Нещодавно з метою  поліпшення стану довкілля, озеленення та благоустрою  населених пунктів, очищення водних джерел проводився місячник озеленення, прибирання та благоустрою. Зараз триває щорічна всеукраїнська акція «За чисте довкілля».

           Працівники  Сокальського  управління водного господарства також активно долучилися до оздоровлення водних об’єктів, упорядковували території  бази  управління та експлуатаційних  дільниць,  садили  дерева і кущі. В рамках проведення акцій управлінням  упорядковано 11 джерел,  очищено 287 гідротехнічних споруд, очищено від сміття 13,5 км  берегів.

           Щоби сторонні предмети, залишки дерев та чагарнику  не створювали  тимчасові затори, бо це може призвести до значного підйому рівнів води,  збільшення швидкості течії,  і як наслідок – руйнування гідротехнічних  споруд,  берегів  та  поглиблення  дна,  проводилась  очистка  від сміття русел річок та  каналів.  

   З метою збереження водних ресурсів та підвищення екологічної свідомості  населення  Держводагенством   за сприяння Міністерства освіти  і  науки   України  виготовлено  відеоролик  «Річки України»,  який   можна  переглянути  за  посиланням :

https://www.youtube.com/watch?v=iBi9SSl2ioA.

 


17.04.2018 відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке провів голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай. В його ході розглядалися наступні питання: про заходи щодо запобігання та протидії пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2018 року; про організацію роботи зі створення місцевих пожежних команд на території Сокальського району у 2018 році; про створення комісії із залученням керівників та спеціалістів місцевих органів влади, відділу надзвичайних ситуацій з метою вивчення стану шламонагромаджувача.

 

За підсумками розгляду першого питання комісія вирішила: створити фінансові та матеріально-технічні резерви для гасіння пожеж в екосистемах і ліквідації їх наслідків; передбачити створення запасів пально-мастильних матеріалів для забезпечення підрозділів місцевої пожежної охорони та підрозділів ДСНСУ, які залучаються до гасіння пожеж; активізувати роз’яснювальну роботу серед населення щодо недопущення спалювання сухої трави; забезпечити проведення слідчих дій щодо виявлення та притягнення до відповідальності винуватців пожеж в екосистемах; провести роботу з очистки та поглиблення відомчих меліоративних каналів і заповненню їх водою, а також забезпечити догляд за ними впродовж пожежонебезпечного періоду.


Власну марку Держводагентства обрано!

Результат пошуку зображень за запитом "ВЛАСНУ МАРКУ ДЕРЖВОДАГЕНТСТВОМ ОБРАНО"
 

 

Ще раз нагадуємо, що Держводагентством 5 січня року було оголошено про прийом творчих робіт на кращий дизайн поштової марки з нагоди Всесвітнього дня води (22 березня), який тривав до 2 лютого.

Для визначення переможця, на офіційній сторінці Держводагентства у соціальній мережі Facebook з 14 лютого по 28 лютого відбувалося голосування. Усі бажаючі голосували шляхом натиску на «подобайчик».

У конкурсі взяли участь 129 робіт як дитячих, так і створених дорослими.

Серед усіх робіт найбільше «подобайчиків» отримала марка Юрія Бойкова (м.Каховка) – 942. Ця робота і є переможцем та буде використана для виготовлення власної марки Держводагентства.

Але, у зв’язку  з тим, що найактивнішими учасниками конкурсу були діти, Держводагентством були обрані ДИТЯЧІ малюнки, які набрали найбільшу кількість уподобань і проведено голосування серед фахівців апарату Агентства. Кожен фахівець мав змогу проголосувати за вподобаний малюнок шляхом прикріплення на нього кольорові наліпки.

У результаті голосування переможцем обрано роботу Наталії Хрієнко (1 клас, с.Велика Скельова, Світловодський район, Кіровоградська область).

Цю роботу також буде використано для виготовлення власної марки Держводагентства.

Вітаємо переможців!

Ними стали Юрій Бойков (м.Каховка) та Наталія Хрієнко – учениця 1 класу (с.Велика Скельова)!

Щиро дякуємо всім учасникам конкурсу за чудові роботи, вони вже зробили свої екологічні кроки для збереження водних ресурсів України.

А ви зробили свій екологічний крок заради майбутнього?

Усі діти, які брали участь у конкурсі, будуть нагороджені дипломами Держводагентства!

  


   2017 рік   


18.12.2017р.  голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай, перший заступник голови РДА Ірина Задолинна та голова районної ради Микола Пасько взяли участь у спілкуванні голови облдержадміністрації О.М.Синютки з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення у режимі Skype-конференції. Одним з розглянутих питань було питання про стан прийняття на баланс місцевих рад гідротехнічних споруд на території області.


30.11.2017р. відбулася нарада-семінар міських, селищного, сільських голів та секретарів Сокальського району. Нараду провели голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови районної ради Василь Бойко та перший заступник голови Сокальської РДА Ірина Задолинна.  На порядок денний було винесено п’ять питань, в тому числі  про інвентаризацію безгосподарських гідротехнічних споруд,  по якому доповідала Кравець Ольга Петрівна - головний фахівець з використання водних ресурсів Сокальського УВГ.

 


14.07.2017р. голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай провів засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС. В його ході розглядалися наступні питання: про вжиття заходів щодо підготовки місць масового відпочинку населення на водних об’єктах району до літнього сезону у 2017 році; про посилення протипожежного захисту об’єктів, населених пунктів, лісів, торфовищ та сільгоспугідь у літній пожежонебезпечний період 2017 року та готовності до реагування у разі виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій на них.


6.07.2017р.  відбулося друге пленарне засідання сесії Сокальської районної ради. У ньому взяли участь голова райдержадміністрації Роман Токай, керівник апарату РДА Віра Білець, керівники структурних підрозділів РДА. На ньому депутати заслухали інформацію про проведення інвентаризації та якісного стану меліоративних споруд і каналів в Сокальському районі та встановлення їх балансоутримувачів. 


22 березня 2017 року у Всесвітній день води у Сокальські районній раді було проведено засідання комісії з питань АПК, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій. На даній комісії  за участю начальника Сокальського управління водного господарства Новосада В.І., головного інженера Марцинюка В.Я. розглядались питання щодо фінансування районних програм на 2017 рік : «Регіональна  програма протипожежного захисту торфовищ на період 2016-2021 року у Сокальському районі», « Програма  захисту сільськогосподарських угідь від  повторного заболочення та населених пунктів від  підтоплення на території Сокальського району».

За сумлінну працю, високий професіоналізм, постійну активну роботу з метою покращення навколишнього природного середовища Сокальського району  та з нагоди  Всесвітнього дня води Грамотами Сокальської районної ради були нагороджені начальник  Сокальського управління водного господарства Новосад Василь Іванович та головний інженер управління Марцинюк Володимир Яронович.


15.03.2017р. З  13 березня по 13 квітня 2017 року проводиться місячник озеленення, прибирання та благоустрою, а 1 квітня - День довкілля, з метою  поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів області, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природно-заповідних об’єктів, упорядкування сміттєзвалищ, поширення екологічних знань, здійснення активних заходів державного контролю в галузі навколишнього природного середовища, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об’єктів масового перебування та відпочинку населення.


10.03.2017р. начальник Сокальського УВГ В. Новосад взяв участь у засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС, яку провів голова Сокальської райдержадміністрації Олег Пелих. В його ході розглядалося питання про стан роботи по запобіганню виникненню пожеж у природних екосистемах на території Сокальського району. 


9.03.2017р. головний фахівець з використання водних ресурсів Сокальського управління водного господарства Кравець О.П. взяв участь у нараді з питання передачі безгосподарських гідротехнічних споруд у комунальну власність територіальних громад, яку провела перший заступник голови Сокальської райдержадміністрації Ірина Задолинна. Попередньо, районна комісія провела інвентаризацію водних об’єктів на території Сокальського району та обстеження гідротехнічних споруд на них. Під час проведення інвентаризації виявлено 158 гідротехнічних споруд (з них 106 споруд – безгосподарські). За підсумками наради головам місцевих рад доручено протягом березня-квітня 2017 року провести сесії, на розгляд яких винести питання про взяття на облік даних споруд.

 

 


16.02.2017р. відбулося засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС, яке провела перший заступник голови Сокальської райдержадміністрації Ірина Задолинна. В його ході розглядалися наступні питання: про стан підготовки до можливих повеней та підтоплень на території району; про затвердження плану дій спеціалізованих служб ЦЗ суб’єктів господарювання з підготовки та пропуску льодоходу, повені і дощових паводків на території району у 2017 році. Комісія вирішила місцевим радам, території яких потрапляють у зону прогнозованого підтоплення: до 20 березня 2017 року провести навчання для населення та створити аварійний запас матеріалів (мішки, пісок, тощо); створити аварійні бригади із місцевого населення для виконання запобіжних та аварійних протипаводкових робіт. Ряд доручень з даного питання також були дані відділу АПР РДА та управлінню водного господарства.

 


31.01.2017р. в Сокальській  РДА проводилась  нарада на якій розглядались поточні питання, в тому числі питання про готовність до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2017 році. 


24.01.2017р. начальник Сокальського УВГ В. Новосад взяв участь у нараді, яка проводилась в Сокальській РДА, на якій розглядалися поточні питання, зокрема, серед інших розглядалася скарга щодо виділення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства (в тому числі під водним об'єктом).


05.01.2017р. в Сокальській РДА проводилось засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якій розглядалось  питання про забезпечення життєдіяльності району в період святкування Різдвяних свят.